Šport

Popoln vikend za KK Gorenja vas

V tekmi 4. kroga sta se pomerili ekipi Bloke Novolit ter Gorenja vas, ki je bila zopet favorit. Začetek tekme je bil živčen, za to sta poskrbela tudi oba sodnika, ki sta na obeh straneh naredila napako. Gostje so dobili prvo četrtino z rezultatom 6:18, zanimivo pa je bilo to, da so domači igralci dosegli samo en koš iz igre, še tega v 5. sekundi tekme. Druga četrtina je bila že bolj zanimiva, saj so jo domačini dobili z rezultatom 16:13. Po odmoru pa so gostje le začeli opravičevati favorita te tekme, ter si nabrali 15 točk naskoka. Domačini so se prek Marolta približali celo na 4 točke, vendar so košarkarji Gorenje vasi hitro odgovorili, ter na koncu slavili z 20 točkami razlike. Najboljši strelec tekme je bil kapetan Gorenje vasi, Gašper Krek (25), pri domačih pa je bil ponovno najboljši Marolt z 22 točkami.

Jaka Trček, trener KK Gorenja vas: »Čestitam fantom za lepo in pomembno zmago proti neugodnemu nasprotniku. Igralci so se od prve minute držali dogovora in predvsem odlično odigrali v obrambi, saj smo popolnoma zaustavili njihove mete od daleč. Veseli me, da tekme dobivamo  na račun dobre obrambe, saj potem lažje steče tudi igra v napadu.«

Bloke Novolit : Gorenja vas  57 :  77 (6:18, 16:13, 17:23, 18:23)

Bloke Novolit: Marolt Gr. 22 (10:13), Dobravec 16, Širaj 9 (3:7), Kraševec 6, Milavec 4 (0:2), Pavčič (0:2), Otoničar, Ivančič, Modic

Gorenja vas: Krek G. 25 (8:8) 1×3, Bogataj 15 (1:3) 2×3, Tavčar 14 (6:12), Dolenec Jaka 8 (4:6), Pustavrh 7 (2:4) 1×3, Bizjak 4 (4:6), Oblak 4, Krek S. (0:2), Dolenec Janez, Kržišnik, Homec

Poleg članske ekipe sta ta vikend slavili tudi ekipi kadetov in pionirjev. Kadeti so zmagali v Radovljici, najmlajši košarkarji pa so bili boljši od Parkljev iz Ljubljane.

V soboto, 20.11. sledi večni lokalni derbi proti KK Žiri. Zato KK Gorenja vas vabi vse navijače, da pridejo na tekmo v Gorenjo vas ter spodbudijo domače košarkarje k novi zmagi!