Šport

Košarkarski derbi v Žireh

V soboto se je v Žireh odvijala tekma 2. kroga v 4. SKL med Gorenjo vasjo in Žirmi. Po pričakovanjih je šlo za klasični lokalni derbi dveh ekip, ki ena o drugi vesta praktično vse. Vendar kljub vsemu nihče ni napovedoval tako dramatične tekme, kot se je odvijala sinoči v Žirovski telovadnici. Že prva četrtina tekme ja nakazala, da bodo strelci na tej tekmi dobro razpoloženi, saj sta Jamnik in Podobnik že v uvodnih 4 minutah zadela 3 trojke, po prvih 10 minutah pa so naši fantje vodili 24:19.V drugi četrtini se je nadaljevala podobna igra in do polčasa so si modri nabrali 12 točk prednosti, ki pa seveda ni bila garancija za mirno nadaljevanje. V 3. četrtini so tako domačini dvignili tempo in že v uvodnih minutah 2. polčasa napravili izid 8:2 ter s tem napovedali juriš na vodstvo, ki pa ga predvsem na račun veliko zgrešenih prostih metov, niso ujeli. V zadnjih 10 minutah rednega dela sta se razigrala Ciglič in Erznožnik, ki sta dobro izkoriščala luknjičasto obrambo Gorenje vasi. Tako so nepopustljivi Žirovci 5 minut pred koncem z dvema zaporednima trojkama prvič na tekmi povedli in s tem napovedali napeto končnico tekme. Ko je Aljaž Podobnik zadel neverjetno trojko minuto pred koncem, je že izgledalo, da je tekma odločena, vendar je na drugi strani Ciglič izsilil 3 proste mete in z natančnim izvajanjem rezultat izenačil. Podobnik je nato 15 sekund pred koncem zadel samo 1 prosti met, na drugi strani pa je bil enako uspešen tudi Ciglič, kar je pomenilo, da bomo spremljali podaljšek.

V dodatnih 5 minut tekme je Gorenja vas že močno oslabljeni, saj sta s 5 osebnimi napakami s tekmo že zaključila Oblak in kapetan Bogataj, s 4 napakami pa so igrali Podobnik, Jamnik, Tavčar in Dolenc. To so dobro izkoristili domačini, ki so tudi s simuliranjem vplivali na neizkušene sodnike, ki so kot po pravilu piskali osebne napake v domačo korist. V podaljšku so tako igro morali zapustiti Jamnik, Podobnik in Tavčar, kar je pomenilo, da so odgovornost na svoja pleča morali prevzeti ostali člani našega moštva. V dodatnih 5 minutah je 3 točke prispeval slavljenec Domen Demšar, ki je ravno dopolnil 17 let, pomemben je bil tudi koš Dolenca po skoku v napadu, najpomembnejši koš na tekmi pa je v čisto zadnji sekundi dosegel Simon Krek, ki je tako prinesel težko, vendar zasluženo in zelo pomembno zmago za Gorenjo vas!

V trdi in težki tekmi so bili za modre najbolj učinkoviti Podobnik (33 točk), Jamnik (11) ter Demšar in Tavčar (10), za domače pa je Ciglič prispeval 32, Erznožnik pa 22 točk. Zelo pomemben pa je podatek, da so bili naši zelo natančni iz linije prostih metov (23/29), zadeli pa so tudi 10 trojk, kar je v taki tekmi lahko tudi jeziček na tehtnici, saj so nasprotniki zgrešili kar 17 prostih metov.

Naslednja tekma sledi že v petek, 28.10. ob 18:30 v Poljanah, nasprotniki pa bodo ponovno Velike Lašče, vendar bo tekma tokrat štela za točke v ligaškem delu tekmovanja.

KK Žiri : KK Gorenja vas 91 : 93
(19:24, 14:21, 23:17, 24:18, 11:13)

Gorenja vas:
Kokelj 8 (0/2), Podobnik 33 (10/12, 5×3), Jamnik 11 (3×3), Tavčar 10 (8/8), Dolenc 8, Krek 6, Kržišnik 2, Oblak 2, Demšar 10 (3/6, 1×3), Novak, Krmelj

Žiri:
Mlinar 6 (0/2), Govekar 3 (1/2), Ciglič 32 (16/24, 2×3), Jesenko 2 (2/2), Šinkovec 2, Erznožnik 22 (5/6, 3×3), Oblak 5 (1×3), Filipič 6 (0/5), Kavčič 13 (1/1)