Ostalo

KK Gorenja vas z zmago in porazom

Košarkarski klub Gorenja vas je že pričel s tekmami, in sicer teden nazaj, ko so na domačem terenu ugnali Velike Lašče, ta vikend pa so na žalost po dveh podaljških izgubili proti Cerkljem.

Razpored tekem si lahko ogledate v prispevku Košarkarski klub Gorenja vas pričenja novo sezono, spodaj pa si lahko ogledate statistiko in komentar prve tekme.

Gorenja vas : Velike Lašče 86 – 51 (24:12, 21:15, 20:13, 21:11)

Gorenja vas: Prosen K. 6 (2/2), Homec D. 1 (1/4), Pustavrh R. 11 (1×3), Tavčar P. 6, Krek G. 17 (3/5), Krek S. 3 (1/2), Kržišnik D. 6, Oblak M. 5 (1×3), Dolenec Janez 2, Bogataj A. 16 (2×3), Dolenec Jaka 13 (1×3), Bizjak J.

Velike Lašče: Lovšin Martin 6 (2/2), Babič S. 2, Jaklič R. 5 (1/2), Lovšin Matjaž 3 (1/2), Indihar 4, Babič M. 8 (2×3), Kaplan B. 11 (1×3, 0/2), Marinč M. 10 (1/2, 1×3), Kristan V. 2, Zidar B., Juvanec B., Koprivnikar L.

Tekmo so bolje začeli domači košarkarji, ki so že v prvih 5 minutah prišli do prednosti 10 točk. Gorenja vas je s svojo agresivno igro prednost povečavala iz minuto v minuto. Velike Lašče so poizkušale tudi s consko obrambo, vendar so jih domačini znali kaznovati. Odločil je boljši met in predvsem skok v napadu. Domačini so dobili vse četrtine in zasluženo zmagali.

Pri Gorenji vasi sta bila najboljša strelca Krek Gašper s 17 in Bogataj Aleš s 16 točkami, pri gostih pa sta bila najuspešnejša Kaplan z 11 in M arinč z 10 točkami.

Izjave trenerjev po tekmi:

Jaka Trček, trener Gorenje vasi: “Pomembno je, da smo sezono začeli z zanesljivo zmago. Dobro smo odigrali predvsem v obrambi, uspešno kontrolirali skok, v napadu pa imamo še veliko rezerve. Zahvala gre tudi našim zvestim navijačem za glasno podporo.”

Slavko Duščak, trener Velikih Lašč: “V tekmo smo šli premehko, domačini so nas “pretepli”, mi pa na tako igro nismo imeli odgovora. V prihodnosti moramo popraviti predvsem skok v obrambi.”