Šport

KK Gorenja vas prepričljivo dobila derbi

Tekma med KK Gorenja vas : Žiri je derbi, ne glede na to, ali je ena ekipa slabša od druge. Domačini so napravili pravo navijaško vzdušje, ki so ga  popestrile tudi navijačice . Tekma se je začela izenačeno. Prva četrtina se je končala z rezultatom 17:14 v prid domačinov. V drugi četrtini so domači pokazali pravo igro in jo dobili za 9 točk. Rezultat polčasa je bil 42:30. V drugem polčasu  smo videli dobro obrambo domačinov, ki so omogočili gostom samo 13 točk v dvajsetih minutah, sami pa so jih dosegli 43. To je na koncu prineslo zmago za  42 točk. Pri Gorenji vasi je potrebno izpostaviti dober ekipni duh ter dobro obrambo, ki je tudi razlog za tako visoko zmago.

KK GORENJA VAS : KK ŽIRI  85 : 43 (17:14, 25:16, 20:4, 23:9)

Strelci za Gorenjo vas:

Krek Gašper 18 (4/5), Kržišnik Damijan 16 (2/2), Tavčar Primož 15 (3/3), Bogataj Aleš 7 (0/6, 1×3), Bizjak Jan 6 (4/6), Krek Simon 6, Pustavrh Rok 4 (2/2), Krmelj Matej 4, Dolenec Jaka 3 (1×3), Dolenc Gašper 2, Oblak Matija 2

Najboljša strelca za domačine sta bila Krek (18) in Kržišnik (16), pri gostih pa se je najbolj izkazal Oblak, ki je vknjižil 17 točk.

Gašper Krek (kapetan Gorenje vasi): “Tekmo so bolje začeli gostje, ki so z dobrim napadom prevzeli pobudo in povedli z rezultatom 14 : 7. Mi smo se po minuti odmora zbrali, ter začeli igrati kot znamo. Tako smo do polčasa naredili prednost 12 točk. V drugem polčasu smo razliko le še povečali na velikih 42 točk. Rad bi se zahvalil vsem navijačem ter plesni skupini Step, ki je dobro popestrila tekmo!”

V soboto, 27.11. ob 19. uri Gorenja vas doma gosti ekipo Luke Kopra, ki je še lansko leto igrala v 1. slovenski ligi. Navijači vabljeni!