Šport

KK Gorenja vas porazil Kranjsko Goro

V zaostali tekmi 3. kroga sta se pomerili ekipi Gorenje vasi ter Kranjske Gore. Tekma se je začela zelo zaspano, saj se je pričela šele ob 21h. Domači iz Gorenje vasi, ki so bili pred tekmo favoriti, niso mogli narediti večje razlike. Gostje so se dobro upirali favoriziranim domačinom. Konkurirali so jim celoten 1. polčas, ki so ga tudi dobili za 3 točke. Po odmoru pa so se domači igralci zbrali, ter končno prikazali igro, ki se je od njih pričakovala. Razlika se je višala iz minute v minuto, ter se na koncu ustavila pri +20. Najboljša strelca pri domačih sta bila Krek z 19 in Kržišnik z 18 točkami, pri gostih pa jih je Tarman dosegel 24, s čimer je bil tudi najboljši strelec tekme.

Gorenja vas : Kranjska Gora  83 : 63 (13:15, 22:23, 28:17, 10:8)

Košarkarji Gorenje vasi so po treh odigranih kolih na 3. mestu z dvema zmagama in enim porazom. Naslednjo tekmo igrajo v soboto, 13.11. v gosteh proti ekipi Bloke Novolit.

Jaka Trček, trener KK Gorenja vas: “V nevsakdanjih okoliščinah za tekmo smo odigrali dva zelo različna polčasa. Po zelo slabi igri v prvih 20 minutah, smo v nadaljevanju tekme bolj zavzeto zaigrali predvsem v obrambi, s čimer je stekla tudi igra v napadu. V prihajajočih srečanjih si tako slabih predstav ne smemo več privoščiti, zato bo potrebno še naprej trdo delati, da izboljšamo našo igro.

Strelci tekme:

Gorenja vas: Bizjak Jan 1 (1/2), Homec Domen 2, Pustavrh Rok 5 (5/6), Tavčar Primož 10 (1/2, 1×3), Krek Gašper (cap) 19 (1/4), Krek Simon 2, Kržišnik Damijan 18 (2×3), Oblak Matija 6, Dolenec Janez 4, Bogataj Aleš 14 (2/2, 2×3), Dolenec Jaka 2 (2/2), Krmelj Matej

Kranjska Gora: Cvenkel A. 2, Trstenjak U. 11 (3/3), Šparovec R. 8 (1/2, 1×3), Teraž R. 7 (1×3), Tarman 24 (6/9, 2×3), Oman (cap) 7 (3/8), Lavtižar, Brezavšček, Veber.