Šport

KK Gorenja vas na drugem mestu

Ekipa Gorenje vasi je v prejšnjem tednu uspešno preskočila dve oviri ob naskoku na drugo mesto. Najprej je z  briljantno predstavo odpihnila Koper, ki je v domači dvorani stik z Gorenjevaščani držal le uvodnih 10 minut, nato pa so več ali manj samo s pogledi spremljali našo igro. Na koncu so naši košarkarji zmagali za kar 46 točk  in se tako z obrestmi maščevali Koprčanom za poraz v Gorenji vasi.

V soboto pa je v telovadnici OŠ Ivana Tavčarja gostovala ekipa Javor Pivka. V dokaj nervozni tekmi, ki je bila izenačena vse do 30. minute, so domačini imeli  na koncu več moči ter zasluženo slavili. To je bila že 6. zaporedna zmaga Gorenje vasi, ki kljub odvzeti točki po porazu v Laščah še vedno zaseda 2. mesto. V petek, 11.03. naši košarkarji potujejo v Logatec, ki v tej sezoni še ni doživel poraza. Glede na odlično serijo v zadnjem času se obeta zanimiva tekma, v kateri bodo igralci iz Poljanske doline naredili vse, da zadajo Logatčanom prvi poraz!

Jaka Trček, trener:  »V zadnjem času prikazujemo odlične igre. Fantje na igrišču vedno dajo vse od sebe, predvsem  v obrambi. Pomembno je tudi, da smo dovolj sproščeni in tako nimamo težav z doseganjem košev. Samozavest, ki smo jo nabrali po zadnjih zmagah bo zelo pomembna na gostovanju v Logatcu, kjer računam na lepo prvenstveno tekmo in seveda zmago naše ekipe.«

Luka Koper : Gorenja vas
46 : 91

(19:20, 6:29, 12:20, 8:22)
Gorenja vas
: Bizjak 2, Homec 2, Prosen 2, Tavčar 12 (6-9), Lesjak 12, Dolenc 7 (1-2), Kržišnik 17 /1×3/,Oblak 9 (1-2), Dolenec Jan. 5 (3-4),Bogataj 14 (1-2) /3×3/, Dolenec Jaka. 9  /1×3/.

Gorenja vas
: Javor Pivka
92 : 76

(20:21, 21:19, 18:18, 33:18)
Gorenja vas:
Bizjak J. 10 (2/4, 2×3), Tavčar P. 23 (7/12), Lesjak B. 17 (3/4), Kržišnik D. 11 (1×3), Dolenec Jan. 3 (1/1), Bogataj A. 14 (1×3), Dolenec Jaka 14 (4/6, 2×3), Prosen K., Homec D., Krek G., Krek S., Oblak M.